Нападнат поранешниот министер за здравство Никола Тодоров
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров денеска напладне бил физички нападнат пред Министерството за здравство.

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека во полицијата е пријавено дека во 12:05 часот физички бил нападнат поранешениот министер на улица „50 Дивизија“ пред Министерството за здравство.

Во врска со настанот има приведено едно лице во полициска станица. Се работи за лице со иницијали Љ.Ц., кој најверојатно е дедо на деветгодишната Тамара Димовска од Велес, која почина чекајќи Фондот за здравствено осигурување да додели пари за нејзино лекување. Љ.Ц. (1957) испукал два проектили од пиштол кон Тодоров, кој не повреден.

Во Министерството за здравство денеска во 12:30 часот беше најавено примопредавање на функцијата министер за здравство помеѓу Никола Тодоров и Арбен Таравари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×