НАСА објави прекрасни HD снимки на планетата Земја
Објавено на од во lifestyle
Американската свемирска агенција NASA објави прекрасни снимки од Земјата направени со фотокамера во ултра HD резолуција од Меѓународната свемирска станица.

Новиот модел на фотокамера може да прави снимки со шест пати повеќе детали во споредба со претходната верзија.
Последната снимка која ја направиле астронаутите од свемирската агенција покажува огромен спектар на бои додека станицата преминува над океани, пустини и планини.

Покрај овие снимки кои одвреме навреме ги прават астронаутите на свемирската станица се поставени четири камери кои во живо емитуваат снимки на Земјата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×