НАСА утре ќе објави значајно откритие за планети надвор од Сончевиот систем
Објавено на од во hi-tech & business

Американската вселенска агенција, НАСА, на прес-конференција утре,  ќе презентира нови сознанија за планети надвор од Сончевиот систем, нарекувани егзопланети.

Прес-конференцијата ќе може да се гледа во живо на сајтот на агенцијата. Ќе има одговори и на прашања од публиката што заинтересираните ќе ги постават на Твитер со хаштаг #askNASA.

НАСА обично организира вакви прес-конференции само кога има да соопшти навистина значајни откритија. На настанот ќе учествуваат некои од највисоко поставените луѓе во агенцијата и други научници.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×