Натпревар за млади со идеи за социјално претпремништво
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Натпреварот се спроведува преку СИА програмата со Бизнис Импакт Лаб, Шпаркасе Банка Македонија ФИТР и Пакомак.
Stack of hands showing unityМлади претприемачи со голема идеја и желба да извршат значително влијание врз општествените проблеми може да учествуваат на петтиот натпревар „Награда за социјално претприемништво“  – Social Impact Award – Kick Off SIA 2019, се одржа вќера во Фондот за иновации и технолошки развој.
Од програмата СИА најавуваат дека ќе го обезбеди потребното знаење, ресурси и ментори кои ќе им помогнат на младите претприемачи идејата да ја преточат во успешен бизнис. Дополнително, со пријавување во програмата младите ќе имаат можност да бидат дел од победниците за кои се обезбедени 6.000 евра од страна на Шпаркасе Банка Македонија. Oбезбедено е исто така и присуство на Интернационалниот СИА Самит во Киев во ноември годинава кадешто ќе се сретнат со победниците од останатите 18 земји учеснички.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×