Нема веќе обложувалници на Косово
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Во Косово од денеска официјално стапува во сила Законот за забрана на игрите на среќа, со кој се затвораат обложувалниците, казината и другите видови објекти за игри на среќа, освен оние на државната Лотарија.
oblozuvalnica-1 Законот, кој беше предложен од Владата по две последователни убиства на вработени во казино, минатиот месец беше изгласан во Собранието на Косово со големо мнозинство од пратениците. Петнаесет дена по објавувањето во Службен весник, од денеска Законот стапува во сила.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×