Нето добивката на скопски Бетон со пад од 18% во првите три месеци годинава
Објавено на од во Економија

БетонГрадежната компанија Бетон објави дека во првите три месеци годинава работела со оперативни приходи од 4,2 милиони евра, кои се зголемени за 0,1% во споредба со истиот период лани.
Приходите од продажба на домашниот пазар на компанијата во истиот период инесувале 3,9 милиони евра, и тие се  поголеми за 3% во споредба со истиот период лани.
Оперативните расходи на Бетон во првите три месеци годинава се намалени за 11% и изнесуваат 4 милиони евра.
Објавениот биланс на успех на Македонската берза покажува дека Бетон во првиот квартал годинава работел со нето добивка од 38,7 илјади евра, и таа е намалена за 18% во споредба со првите три месеци минатата 2017 година.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×