Nike ги претстави првите патики што сами се врзуваат
Објавено на од во lifestyle

Концептот на патики што сами се врзуваат што стана популарен со филмот „Враќање во иднината“ со Мајкл Џ Фокс во улогата на Марти Мекфлај е официјално реализиран, и денеска е најавено деке вакви обувки ќе може да се купат до крајот на 2016 година; најверојатно веќе напролет.c7288628-1820-4c83-8f05-0eda1b0862ec-NikeHyperadapt1.04

Nike денеска ги претстави патиките HyperAdapt 1.0, првите што сами ќе се врзуваат, откако ќе го ставите стапалото во нив. Под местото каде што стои петицата на корисникот е вграден сензор што го активира затегнувањето на врвките, а патиките имаат и копче преку кое рачно може да се корегира степенот на затегнување.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×