Ниш од денеска е седиште на Владата на Србија
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Привремено седиште на Владата на Србија од денеска ќе биде во Ниш, каде ќе биде одржан и српско-албански бизнис форум, а премиерот Александар Вучиќ ќе разговара со граѓаните од овој град и од овој крај.

Ниш ќе биде седиште на српската Влада до 19 октомври, а ова ќе биде првпат кабинетот на премиерот да функционира надвор од Белград.

Во петок ќе се одржи Бизнис форумот Србија-Албанија, на кој ќе присуствува и албанскиот премиер Еди Рама, а се очекува учество на 200 српски компании и околу стотина од Албанија.

До 19 октомври премиерот Вучиќ ќе се среќава со претставници од регионот околу Ниш, а заедно со министрите ќе ноќева во една од нишките касарни.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×