Nissan: Автомобил како извор на електрична енергија за домот
Објавено на од во lifestyle

Nissan целисходноста на своите технолошки решенија знае да ја докажува со презентации, како во случајот на тестот за продажба на електрична енергија од електрични автомобили назад во електричната мрежа.

За потребата на овој тест јапонскиот производител на автомобили се здружил со електроенергетската компанија Enel.

Во Nissan сметаат дека иднината во оваа смисла би можела да значи вистинска револуција.

Домаќинствата немаат батерии и се потпираат на постојан извор на електрична енергија, што не секогаш е потполно чист.

Во иднината флоти од електрични возила наполнети од „зелени“ извори ќе можат да се поврзат назад на електричната мрежа и да се искористат за напојување на домаќинствата, на канцелариите и на други објекти.

Еве како изгледа видеото од оваа презентација.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×