„НЛБ БАНКА АД СКОПЈЕ“ избрана за најдобра банка во Македонија од магазинот „EUROMONEY“
Објавено на од во Компании
„НЛБ банка АД Скопје“ е прогласена за најдобра банка во Северна Македонија од страна на финансискиот магазин „Euromoney“, а наградата ѝ беше доделена на посебна церемонија во Лондон.
tutunska-bankaДоделувањето на овие награди се базира на различни критериуми, при што освен остварените деловни резултати, предвид се земаат и пазарната позиција, иновативноста, новите услуги, системот на управување и професионалноста на вработените. Процесот на избор трае повеќе од два месецa и во него учествуваат новинари и соработници на магазинот.
 Покрај наградата за „НЛБ банка АД Скопје“, оваа година групацијата НЛБ доби уште три награди: „НЛБ д.д. Љубљана“ е прогласена за најдобра банка во Словенија, а „НЛБ банка Подгорица“ за најдобра банка во Црна Гора, а ја доби и наградата за најдобра трансформација во регионот на Југоисточна Европа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×