НЛБ Банка со промотивна каматна стапка од 5% за сите НЛБ кредитни картички
Објавено на од во Компании
НЛБ Банка во периодот од 01.11.2019 годинадо 31.12.2019 година спроведува промотивна кампања за сите НЛБ кредитни картички за физички лица (Visa Classic, Visa Gold, MasterCard Standard, MasterCard HaPPy, MasterCard Light и MasterCard Gold).
NLB_Banka
Во рамките на кампањатаза секоја безготовинскатрансакција соНЛБ Кредитните картичкидо 31 декември, клиентите ќе добијатнамалена промотивна каматна стапка од 5%. Намалената каматна стапка за овие трансакции ќе се пресметува до крајот на март следната година.
Во зависност од типот на картичка, НЛБ Кредитните картички нудат можност за одложено плаќање на рати или минимум 5% месечна отплата, со бескаматен грејс период до 45 дена. Воедно НЛБ Happy картичките, како единствени на пазарот, нудат посебни „cashback“привилегии за корисниците при трошење во целата трговска мрежа, додека останатите НЛБ кредитни картички овозможуваат купување на рати без камата во одредени продажни локации со кои Банката има склучено договор.
 Повеќе информации за поволностите можете да добиете во најблиската експозитура на Банката, на телефон 02/15-600 или на следниот линк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×