Connect with us

економија

„NOBULL…“ на Македонија Експорт доби златна награда на престижниот MUSE Design Awards

објавено

на

NOBULL… ја делеше сцената со светски познатите брендови, меѓу кои беа и PlusOne, Walmart, Fiverr, Subaru USA, Cineplex, BBC Studio Events, KFC, Burberry Beauty, Hyundai, Mondelez International, Inc. (OREO), Disney+, SG Yamaha Motor Company и многу други.

Македонскиот бренд NOBULL… (http://www.justnobull.com), еден од брендовите на Македонија-Експорт, освои златна награда на престижните “MUSE Design Awards”. 

Наградите MUSE се креирани од “International Awards Associate (IAA)”, меѓународно признаено тело кое цели кон поттикнување и промовирање на креативноста преку обезбедување на нов стандард за извонредност во рамките на производствената и дизајнерската заедница.

Со 3,942 пријавени апликации од целиот свет, натпреварот се покажа како еден од водечките настани кои го промовираат креативното и дизајнерско совршенство. 

NOBULL… ја делеше сцената со светски познатите брендови, меѓу кои беа и PlusOne, Walmart, Fiverr, Subaru USA, Cineplex, BBC Studio Events, KFC, Burberry Beauty, Hyundai, Mondelez International, Inc. (OREO), Disney+, SG Yamaha Motor Company и многу други.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

свет4 дена ago

„Ако умрам под мистериозни околности…“ – дали Илон Маск се плаши од руска одмазда поради помошта на Украина или пак си игра мајтап?

свет3 дена ago

Најголемите технолошки компании загубија 1.000 милијарди долари пазарна вредност за само три дена

македонија4 дена ago

Вселенската патријаршија ја призна МПЦ за канонска

економија2 дена ago

Инфлацијата прави проблеми, Народната банка ја зголеми повторно каматната стапка за 0,25 п.п.

македонија3 дена ago

AETM лансираше ‘Алијанса за родова еднаквост на работното место’

технологии / компании3 часа ago

Откриена можност за поевтино производство на микрочипови

менаџмент / маркетинг3 часа ago

Decision Intelligence за полесно донесување квалитетни одлуки

менаџмент / маркетинг3 часа ago

Рекоа за…патриотизмот

политика3 часа ago

Владата е најголем работодавач – тоа е основа за корупција!

економија2 дена ago

Важно за мали и средни компании: Oд денес почна аплицирањето за новата бескаматна кредитна линија од Развојната банка

Best CBD Oil for Pain


Best CBD Oil for Anxiety


CBD Gummies


Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil