Нов бомбашки напад на југоистокот на Турција – најмалку седум загинати
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Најмалку седум припадници на турските безбедносни сили загинале денеска при нов бомбашки напад во Турција. Оклопно армиско возило било цел на нападот, на југоистокот на Турција.

Експлозијата се случила на автопат што го поврзува Дијарбакир, најголемиот град во главно курдскиот југоисток на земјата, со Лиџе. Вчера, во Анкара, во бомбашки напад, загинаа 29 луѓе, од кои 26 армиски припадници.

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×