НОВИ “Б2Б” ПАКЕТИ ПРОИЗВОДИ ОД ОХРИДСКА БАНКА НАМЕНЕТИ ЗА ПРАВНИ ЛИЦА
Објавено на од во Компании
Охридска банка АД Скопје создаде два типа на „Б2Б“ Пакети за правни лица кои се скроени со различна комбинација на производи
B2B paketi_ohridskabanka
Охридска банка АД Скопје го збогатува своето портфолио на производи наменети за правни лица, воведувајќи нов производ „Б2Б“ Пакет составен од повеќе производи за еден надомест.
Со својот труд постојано насочен кон креирање на поквалитетни услуги за бизнис секторот во земјата, Охридска банка АД Скопје создаде два типа на „Б2Б“ Пакети за правни лица кои се скроени со различна комбинација на производи, со цел да им се даде можност на копманиите да го изберат пакетот кој најмногу одговара на начинот на работа на нивната компанија.

Па така, Смарт бизнис пакетот, важи за основен пакет кој нуди одржување на трансакциска сметка, користење дебитна картичка Visa Business, OBSGNet – електронско банкарство, како и можност за СМС известувања за еден месечен надомест чиј износ е до 40% помал во однос на поединечното користење на сите овие производи.

b2b_paketi_pravni lica_ohridskabanka

Супериор бизнис пакетот е проширена форма од основниот пакет и освен одржување на трансакциска сметка, користење дебитна картичка Visa Business, OBSGNet – електронско банкарство, можност за СМС известувања, вклучува и користење на кредитна картичка MasterCard business, за месечен надомест кој е исто така до 40% помал во однос на поединечното користење на сите овие производи.

Дополнителна поволност за корисниците на еден од „Б2Б“ Пакетите е можноста за промотивно користење на Лифт кредитот без провизија за одобрување, за сите апликации до 31.12.2019г.
Повеќе информации за „Б2Б“ Пакетите за правни лица може да дознаете на веб страницата на Банката, во мрежата на експозитури, како и на Контакт-центарот на Охридска банка на (02) 15 050.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×