Новиот Bond собори британски рекорд на кино благајна
Објавено на од во lifestyle

Новиот Bond, со Даниел Крег во улогата на тајниот агент 007, заработи 9,2 милиони долари во првиот ден од прикажувањето, поради што денот стана „најударен кино вторник“ во историјата на филмот во Велика Британија.

Претходното продолжение од франшизата, „Skyfall“, во 2012 заработи 1,1 милијарди долари, многукратно враќајќи ги 200-те милиони долари колку што се потрошија за негова продукција.

„Spectre“ премиерно беше прикажан во понеделникот, на 26 октомври, и доби одлични критики. Пошироката публика филмот ќе може да го одгледа од 6 ноември, кога влегува во светските кина.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×