Новиот претседател на Парламентот влезе во кабинетот – прва средба со евроамбасадорот
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Новоизбраниот претседател на македонското Собрание, Талат Џафери, и официјално денеска ја презема функцијата и влезе во својот кабинет. ТВ 21 објави видео од влегувањето на Џафери во кабинетот што досега го користеше неговиот претходник Талат Џафери.

Првата средба на новиот претседател на Парламентот е се евроамбасадорот Семуел Жбогар, кој набрзо по Џафери влезе во Собранието.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×