Новиот ŠKODA Superb меѓу финалистите за најпрестижните награди
Објавено на од во Автомобилизам

Потрагата по најдобриот меѓу најдобрите влегува во завршна фаза

ŠKODA Superb е во конкуренција за наградата „Автомобил на годината за 2016 година во Европа“ (Coty), во потесниот круг за „Светски автомобил на годината за 2016 година (WCOTY) и номиниран е за наградата „Автомобил на годината за 2016 година“ во Македонија.

Skoda SUPERB„Со својот експресивен дизајн, врвна технологија и најголем простор во класата, целосно новиот предводник на брендот ŠKODA уште еднаш постави нови стандарди во својот сегмент. Дополнително врвниот модел на брендот достигна сосема ново повисоко ниво во поглед на сигурноста, удобноста, поврзувањето и заштитата на животната средина, со што се искачи во повисоката класа на автомобилската индустрија. Новиот Superb дефинитивно е најдобриот и најпространиот автомобил во класата. Добитник на значајното признание ‘Фамилијарен автомобил на годината’ според престижниот автомобилски магазин AutoExpress и  автомобил на годината според посетителитена најголемиот британски интернет сајт за автомобили WhatCar.“, истакнуваат од Порше Македонија, дистрибутерот на брендот ŠKODA во Македонија.

Официјалниот портал за онлајн гласање за наградата „Автомобил на годината во Македонија“ е www.coty.mk

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×