НОВИТЕ JAGUAR F-PACE И RANGE ROVER EVOQUE ЌЕ ГИ ПРЕЧЕКААТ ГОСТИТЕ НА БРИТАНСКАТА АМБАСАДА
Објавено на од во Компании
Британската амбасада вечерва во Музејот на современа уметност, традиционално ќе го одбележи Националниот ден на Велика Британија, а гостите на автентичен начин ќе бидат пречекани од британските премиум креации на луксузните компактни SUV возила – Jaguar F‑PACE и Range Rover Evoque!
F-pace1
Доминантниот Range Rover Evoque ќе биде изложен пред самиот музеј каде што гостите ќе имаат можност да се запознаат со неговата нова технологија и технички иновации кои првпат се вградуваат во SUV сегментот и асоцираат на поголемите модели од гамата на Range Rover. Моделот претставува совршена рамнотежа помеѓу беспрекорната способност и префинетоста при друмското возење што овозможуваат Range Rover Evoque да се вози со задоволство, комоција и уживање. Со раскошни природни материјали во внатрешностa на кабината, дизајнот ја следи стратегијата на редукција и смиреност.
Range Rover Evoque овој пат сцената ќе ја дели со Jaguar F-PACE перформансниот SUV. Од испакната хауба до нагласените задни крила, неговиот моќен изглед го прави исклучителен и ги привлекува погледите. Модел кој плени со својата возбудлива природа и карактер  доби доби пет ѕвездички според Euro NCAP тестовите за безбедност. Високите оценки за заштита за возрасни, деца и пешаци потврдуваат дека F-PACE е меѓу најбезбедните возила на пазарот. Комбинацијата на мерки за активна и пасивна безбедност вклучува стандардни карактеристики, како Автономно итно кочење со Систем за забележување пешак, заедно со опционалните системи за помош на возачот како што се Помош за задржување во коловозна лента и Надзор на состојбата на возачот.
Доколку сакате уште подобро да ги запознаете или пробате овие модели, направете го тоа веднаш кај овластениот увозник – Аутомобили Гроуп на ул. Скупи бр.8, 1000 Скопје.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×