Од денес нова цена на горивата
Објавено на од во Економија

Регулаторна комисија за енергетика пред две недели донесе одлука за нови цени на горивата, кои тогаш поскапеа за два денари.

benzinska p
Со последната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на нафтените деривати согласно со Методологијата за формирање на цените, се зголемија во просек за 7,41%.

Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се зголемија за 2,50 денари за литар.
Малопродажната цена на еуросупер БС-95 изнесува 61,00 денари за литар, додека малопродажната цена на еуросупер БС-98 изнесува 63,00 денари за литар.

Малопродажните цени на дизелот еуродизел (Д-Е В) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемија за 3,50 денари за литар, односно за 4,00 денари за литар.Малопродажната цена на дизелот еуродизел (Д-Е В) изнесува 58,50 денари за литар, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 47,50 денари за литар.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×