Од денес плаќаме поскапи горива, ова се цените
Објавено на од во Економија
Новите цени на нафтените деривати бележат скок, по одлуката на РКЕ. 
pumpaЕуросупер 95 ќе чини за 71,5 денари за литар а Еуросупер 98, 73 денари за литар.
Дизелот од полноќ почна да се продава по цена од 62,5 денари. Поскапе и Екстра лесното масло за домаќинство кое ќе чини 51 денар по литар а мазутот ќе чини 34,45 денари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×