Од јануари ќе почне со работа Телевизија Нова на Сеад Кочан
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Уште една телевизија набрзо ќе почне да емитува во Македонија на државно ниво. Телевизија Нова, чиј стоотстотен сопственик е бизнисменот Сеад Кочан, ќе почне со работа од јануари. Во податоците од Регистарот на радиодифузери што емитуваат телевизиска програма (на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги), стои уште и дека Управител на телевизијата ќе биде Асмира Кочан.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×