ОДБЕРИ НОВО ПЛАНИНСКО ДОЖИВУВАЊЕ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Главна planinaПоддршка на развојот на планинскиот туризам во земјава

Проектот за локална и регионална конкурентност финансираше повеќе потпроекти со чиишто активности и резултати се создаваат нови туристички производи на планините во нашата држава. Здруженијата „Малешевска Корија“ и коњичкиот клуб „Бистра“ ги завршија потпроектите преку кои е зголемена нивната понуда за туристите. Така, во Берово се набавени 25 планински велосипеди за деца и за возрасни и со нив се зголемува понудата и се овозможуваат нови доживувања за туристите кои ги посетуваат Малешевските планини во источниот дел од државата. На спротивната страна, во западниот дел од нашата држава, во селото Галичник, коњичкиот клуб „Бистра“ набави коњи и соодветна опрема за јавање, со која на посетителите им се овозможува да искусат сосема ново и автентично искуство на преубавата планина Бистра. Ова е само дел од сите проекти за развој на планинскиот туризам во земјава што ПЛРК ги поддржа со финансиска помош.

Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×