Охридска банка Сосиете Женерал
Објавено на од во СПЕЦИЈАЛЕН ПРИЛОГ

Ohridska PRГарантирани и транспарентни каматни стапки овозможуваат сигурност за инвестирање и заштеда

Потребата од сигурност, стабилност и безбедност во едно динамично окружување бара општеството во целина, а и бизнисите да се приспособуваат на ваквите потреби, како и на специфични барања и различни очекувања на луѓето.  Луѓето имаат потреба од сигурност, потреба однапред да ги планираат своите средства и на долг рок да размислуваат како да ги распределат своите пари. Идеално за нив е да земат кредит кој би имал фиксна, непроменлива, гарантирана каматна стапка и однапред позната месечна рата за целото времетраење на отплата на кредитот.

 

Следејќи ги потребите на граѓаните, Охридска банка Сосиете Женерал во своето кредитно портфолио го воведе принципот на фиксни, транспарентни и најдолго гарантирани каматни стапки за потрошувачки и станбени кредити. Со ваквиот пазарен пристап, клиентите уште од самиот почеток го знаат износот на нивната месечна рата за целиот период на отплата и можат безгрижно да го планираат остварувањето на своите желби и потреби. Транспарентноста во понудите, јасното дефинирање на фиксни и гарантирани каматни стапки на долг рок е она што ја издвојува оваа банка на пазарот од другите.

Со воведувањето на концептот за станбен кредит „План за стан – фиксна каматна стапка за првите 10 години“, Охридска банка Сосиете Женерал минатата година ги постави темелите на нов и иновативен концепт со кој на клиентите на долг рок им се гарантира фиксна каматна стапка. Годинава Банката отиде чекор понапред во однос на квалитетот на понудата, обезбедувајќи уште поголема сигурност за клиентите на кои им е потребен кредит за недвижности и на сите свои клиенти им понуди станбен кредит со најдолго гарантирана каматна стапка на пазарот, сè до 2030 година

Својата пионерска позиција во поставување на трендовите во банкарската индустрија во Македонија Охридска банка Сосиете Женерал ја потврди и со воведување на „НАЈ НАЈ“ кеш-кредитот за физички лица, кој прв на пазарот, според своите карактеристики, се одликува со стабилна и гарантирана каматна стапка за целото времетраење на кредитот. Во оваа насока, неодамна беа модификувани и условите на кеш-хипотекарните кредити со девизна клаузула со рок од 20 години, кои имаат гарантирана каматна стапка во првите 5 години и предодредени варијабилни услови за остатокот од отплатата.

Кон сето ова ја додаваме и грижата за клиентите во форма на кредитно животно осигурување, со кое во случај на немил настан, кој го покрива осигурувањето, клиентите добиваат поголема сигурност и финансиска поткрепа на семејството.

Со „Депозит прогрес“ клиентите на Охридска банка Сосиете Женерал добиваат одлични услови за штедење во денари и евра, со зголемени растечки и гарантирани каматни стапки во согласност со избраниот период на штедење, со можност за осигурување на депозитот во случај на немил настан. А со истата тенденција на сигурност и транспа-рентност наскоро за сите депозити на Банката ќе бидат воведени гарантирани услови за целото времетраење на договорот.

На овој начин, со понуди кои нудат транспа-рентност и можност за спокојно инвестирање и заштеда, во Македонија се нудат најдобрите практики, коишто во другите земји се веќе одамна воведени.

 

 

 

 

 


Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×