Откриено наоѓалиште со 450 милиони тони јаглен во Србија
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Директорот на ЕПС, Милорад Грчиќ, истакна дека работите во кои ЕПС инвестира 1,1 милијарда динари создаде предуслови за отворање на “Поле Е”, кое има околу 450 милиони тони јаглен и дека токму затоа овој проект е еден од најважните за “Колубара” и ЕПС.
поле е“Пренасочивме 3,8 километри од реката Пештан. Работите се одвиваат нормално, иако на почетокот имаше проблеми поради временските услови, но сега сме на ниво на реализација од 55% од вкупно проектираните работи во овој проект”, изјави Гричиќ за новинарите во Лазаревац.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×