Отповикана одлуката за самораспуштање на собранието!
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Пратениците вечерва ја отповикаа одлуката за распуштање на парламентот заради сега веќе одложените избори на 24 април. За предлогот гласаа 83 пратеници. Како што беше најавено  пратениците од СДСМ не гласаа на вечерашната седница на Собранието бидејќи тие не учествуваа во донесувањето на одлуката за распуштање на парламентот.

Претходно собранието ги констатираше повлечените оставки на министрите и замениците министри од СДСМ.

За предлогот за измени на изборниот законик ќе се расправа на седница после полноќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×