Оценката на ЕУ и САД за изборите одложена за утре, на барање на партиските лидери
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Соопштувањето на оценката на Европската унија и на САД дали има услови за кредибилни избори на 24 април е одложена за утре. Амбасадата на САД и Делегацијата на ЕУ потврдија дека одложување барале лидерите на политичките партии.

Првично меѓународната оценка требаше да биде соопштена на 19 или на 20 февруари. Вчера, повикувајќи се на извори од Европската комисија, медиумите објавија дека оценката ќе биде соопштена денеска попладне, од страна на амбасадорите Џес Бејли и Аиво Орав.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×