Панел дискусија на тема „Бизнис и дипломатија“
Објавено на од во Економија
Панел дискусија на тема „Бизнис и дипломатија“ ќе се одржи денеска во просториите на Меѓународниот Балкански Универзитет.
handshake (1)На темата ќе дискутираат заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, претседателот на УО на ЕВН Македонија Штефан Петер и претседателот на Советот на странски инвеститори при Стопанската комора Исмаил Аљили, советник за надворешна политика на претседателот на Северна Македонија.
Модератор на настанот ќе биде Снежана Билиќ, декан на Факултетот за економија на Меѓународниот Балкански Универзитет.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×