Париз организира летечки такси превоз за Олимписките Игри во 2024
Објавено на од во hi-tech & business
Летечкиот такси превоз може да помогне во транспортот на посетителите на Олимписките игри во Париз во 2024 година.
dims“Ербас”, “Аеропортс де Париз” и “Парискиот транспортен орган” велат дека размислуваат да користат автономни летачки такси за движење на патниците на секои шест минути помеѓу аеродромот Шарл де Гол и локациите на турнирот. Меѓутоа, постојат проблеми кои прво треба да се надминат, вклучувајќи ги и подобрувањата на батеријата и безбедноста, како и обезбедување компатибилност со постојната инфраструктура и прописи. Само во САД, пазарот на такси во воздухот би можел да изнесува 17 милијарди долари до 2040 година, се вели во извештај на Deloitte.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×