Партнерството помеѓу Tissot и NBA крунисано со две уникатни колекции часовници
Објавено на од во lifestyle

Tissot часовниците од колекциите T-Touch Expert Solar NBA Special Edition  и Quickster NBA Teams Special Edition наскоро ќе бидат достапни и во Македонија  во салоните  на “Божиновски“. 

 

 Тissot T-Touch Expert Solar NBA Special Edition

Tissot_T_Touch_Expert_NBA_Special_Edition

Посветени на најголемото партнерство во историјата на Tissot, брендот освен тоа што создаде комплициран и уникатен систем за мерење на времињата за време на напреварите на NBA натпреварите, создаде и две уникатни колекции која ја зацврстуваат врската помеѓу Tissot и NBA.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tissot T-Touch Expert Solar NBA Special Edition совршено го илустрира духот на асоцијацијата. Часовникот ја рефлектира иновативната технологија која Tissot ќе ја донесе на кошаркарските терени со својата прецизност и иновативно мерење на времето; благодарение на импресивните тактилни функции кои нудат компас, алтиметар и предвидување на трендот на времето меѓу другото, додека дизајнот не потсетува на спортскиот и храбар став кој го покажуваат големите спортисти. На позадината е изгравирано познатото лого на NBA кое не само што го прави овој часовник колекционерско парче туку и го претставува првиот пат NBA да имаат еден посветен официјален мерач на време.

Tissot T-Touch Expert Solar NBA Special Edition

Tissot T-Touch Expert Solar NBA Special Edition

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tissot Quickster NBA Teams Special Edition

Tissot_Quickster_Chicago_Bulls_Special_Edition_NBA_Magazine

Tissot Quickster Chicago Bulls Special Edition NBA

Со потпишување на договор со Chicago Bulls, Los Angeles Lakers, Miami Heat, New York Knicks и San Antonio Spurs,Tissot QuicksterNBA Teams Special Editions е колекција која уште повеќе и значително ја продлабочува врската на Tissot и NBA.

Највозбудливиот дел од оваа соработка е што секој од соработниците ќе добие часовник посветен на еден од тимовите. Класичниот, но спортски Tissot Quickster ќе добие makeover во боите на секој од тимовите и секако испечатено лого на позадината на часовникот. Сите часовници имаат швајцарски кврацен механизам и се изработени од нерѓосувачки челик кои се синоним за долготрајност и стил.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×