Пендаровски ја предупредува ЕУ: За никого нема да биде добро ако не го добиеме ветениот датум
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Во интервју за австрискиот весник ,,Пресе“, македонскиот претседател, Стево Пендаровски ја предупредува ЕУ дека за никого нема да биде добро ако не го добиеме ветениот датум за преговори.
Image-8,,И името на државата го сменивме заради тоа. Тоа не го направила досега ниту една држава“-изјавил Пендаровски за ,,Пресе“.
Пендаровски ѝ укажува на Унијата дека доколу се одложуваат пристапните преговори, ќе изгуби на кредибилитет и веродостојност.
,,Граѓаните не прашуваа зошто мораме да го смениме името на нашата држава. Нашиот одговор беше-за да станеме членка на ЕУ. Испунивме с’ што се бараше од нас досега. Сега граѓаните прашуваат зошто доаѓа до одложување“-изјавил претседателот Пендаровски за австрискиот ,,Пресе“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×