Пендаровски на средба со раководството на МАСИТ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Претседателот Стево Пендаровски денеска во 11 часот, во хотелот Мериот, ќе има средба со раководството на Стопанската комора на информатички и комјутерски технологии МАСИТ, од каде ќе ги претстават состојбите и предизвиците на ИКТ индустријата во државава.
пендаровски за рекетНа работната средба се најавени обраќања на претседателот Пендаровски и на претседателката на Управниот одбор на МАСИТ Анета Антова Пешева.
Предвидена е и кратка презентација за МАСИТ и ИКТ индустријата од страна на Анита Никова, извршен директор на МАСИТ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×