Почнува четвртата по ред SuperFounders програма за стартапи
Објавено на од во Start-up
Четвртата по ред SuperFounders Start програма почнува на 27 март и  е наменета за стартапи во најраната фаза на развојот

Програмата која трае два месеци, има за цел да го помогне продуцирањето на креативни идеи на малите стартапи, односно создавањето на профитабилни бизнис модели според постојните пазарни потреби.

Најдобрите ќе имаат можност да обезбедбат пристап и на странските празари, преку посета на европските акцелератори NUMA, Lisbon Challenge by Beta-I, како  и H-Farm.

Исто така, учесниците ќе имаат можност да работат и споделат идеи со менторите и потенцијалните инвеститори кои ќе бидат дел од настанот.

За повеќе информации околу SuperFounders Start  на http://www.superfounders.tc.mk/start-superfounders/c/

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×