Полицијата разбива вооружена група во кумановската „Дива населба“
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Министерството за внатрешни работи презема мерки за разбивање вооружена група во кумановската „Дива населба“, потврди за МИА портпаролот на МВР, Иво Котевски, објаснувајќи го потеклото на пукотниците и хеликоптерските прелетувања што ги вознемирија кумановци по четири часот утринава.

Според непотврдени информации, во акцијата се повредени 12 полицајци.

Акцијата, како што рече Котевски, се одвива по претходно добиени оперативни сознанија дека во тој дел од градот има вооружена група, и сѐ уште трае.

Од МВР апелираат граѓаните да останат мирни. Во делот од градот каде што се одвива акцијата распоредени се две екипи на итната медицинска помош.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×