Потврдено: Коѕиас во четврток во Скопје – на 30 март нова средба со Нимиц
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕиас, на 22 и 23 март доаѓа во официјална посета на Република Македонија, денеска потврди македонското Министерство за надворешни работи.

Грчката делегација, предводена од Коѕиас, во четврток ќе пристигне на Меѓународниот аеродром Скопје.

Веста за посетата истовремено беше потврдена и од грчка страна, преку владиниот портпарол Димитрис Ѕанакопулос

Македонскиот и грчкиот шеф на дипломатија, пак, на 30 март во Виена ќе имаат нова средба со посредникот на Обединетите нации во преговорите за името Метју Нимиц.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×