Повратник од Германија, направи српски e-bay
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Дел од своето детство го поминал во Германија, а покрај родителите кои биле претприемачи, и Владимир Николиќ и неговиот брат покажале претприемачки дух.

vladimir-333Денес Владимир е ко-основач и косопственик на “LimundoGrada”, еден од најпрепознатливите интернет брендови во Србија.

Во еден момент, Владимир и неговиот брат ја сфатиле важноста која “e-bay” ја има како платформа, но и важноста што  ќе ja има во иднина, така започнале со реализациј на идејата да започнат нешто слично во Србија.

Размислувајќи да започнат свој бизнис, сфатиле дека во Србија веќе постои слична платформа, но одлучиле дека тоа нема да ги оттргне од нивната намера. Додека студирал и работел со својот брат, Николиќ го градел својот бизнис со минимум средства и многу креативност, пишува Блиц.

Што човек кој влегува во приватен бизнис треба да биде подготвен, открива во серијата “Јас претприемач”, а видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×