Повторно раст на цените на нафтата
Објавено на од во Економија
Барел нафта денеска се продава за повеќе од 75 долари, првпат од крајот на октомври минатата година.
oil-productionНа растот на цената на нафтата влијае најавата за построги санкции на САД кон Иран.
Цената на нафтата брент од вчера до денеска е зголемена за 78 центи нафтата и барел се продава за 75,35 долари.
Додека американската лесна нафта поскапе за 19 центи и денеска барел се продава за 66,08 долари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×