Преговорите за зголемување на минималната плата во тек, не се знае колкаво ќе биде покачувањето
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Во тек се преговорите со сите засегнати страни за зголемување на минималната плата која во моментов изнесува 12.507 денари.
mila-carovskaМинистерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска изјави дека во оној момент кога ќе има конечен став за ова, јавноста ќе биде навреме информирана.
„Кога ќе има конечен став и која ќе биде сумата, ќе ја известиме јавноста. Да не калкулираме со суми додека тоа не биде јасно дефинирано“, изјави Царовска, одговарајќи на новинарски прашања по денешната посета на градинката „8 Април“ во скопската општина Шуто Оризари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×