Премиерот Заев денеска ќе учествува на Глобалниот бизнис-форум на Блумберг
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамки на активностите за време на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, денеска ќе учествува на Глобалниот бизнис-форум на Блумберг, на кој ќе учествуваат шефови на држави и влади, како и претставници на најголемите светски компании.

Како што соопшти владината прес-служба, во текот на денот премиерот Заев ќе има билатерална средба со еврокомесарот за проширување на Европската Унија, Јоханес Хан, а ќе присуствува и на вечерата што ја приредува високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Унијата, Федерика Могерини.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×