Премиерот Заев на средба со Коморски инвестициски форум
Објавено на од во Економија

Премиерот Зоран Заев денеска ќе оствари средба со делегација на Коморски инвестициски форум предводена од претседателот Марко Чадеж.

Zoran-Zaev

Како што соопшти владината прес-служба, на средбата што ќе се одржи во Владата на Република Северна Македонија ќе присуствува и заменик претседателот на Коморски инвестициски форум, Бранко Азески. 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×