Презентација на измените на Законот за финансиска поддршка на инвестициите
Објавено на од во Компании
Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска, денеска, во 11 часот, на  работна средба во Сојузот на стопански комори на Македонија ќе ги презентира измените и дополнувањата на Законот за финансиска поддршка на инвестициите.
сскКомпаниите што членуваат во Сојузот, од сите сектори, ќе имаат можност да се запознаат со проширениот опсег за финансиска поддршка на инвестициите, како и за можноста за аплицирање која е во тек.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×