Прва маркетинг конференција:
Објавено на од во KMG Creative Store

Брендирање: Патот до потрошувачот

“Како брендот да “работи” за вашиот бизнис?”
“Маркетинг во функција на вашиот бренд”
“Македонија”- Branding Македонија
Тоа се главните прашања кои се процесирани преку три панели на првата маркетинг конференција што се одржа во јуни 2012 година.

Тимот на KMG Creative Store ја реализираше визуелизацијата и корпоративниот идентитет. За надворешна и внатрешна презентација се направени: налепници за внатрешна декорација, билборди, ПВЦ налепници и винил-стикери за прозорци и автобус, банери, backdrop визуелизација, каталози, брошури, книги, пакувањето на производот, Power Point презентации, е-книги, анимации и нивно монтирање … итн. Тимот комплетно од со сите аспекти на техничките прашања ја имаше контролата на процесот за реализација на конференцијата во сите сегменти.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×