Првиот човек на Deutsche Bank:  Банкарите се премногу платени!
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

CryanБанкарите и понатаму се платени премногу, а банките имаат премногу вработени кои имаат претенциозни титули, смета првиот човек на Deutsche Bank, Џон Крајан, пренесува Гардијан.

Осврнувајќи се на својот случај во текот на конференцијата во Франкфурт, Крајан нагласи дека „не знае зошто му е понуден договор во кој е вклучен и бонус“, додавајќи дека бонусите не ги прават банкарите да работат повеќе.

Тој додаде дека банките имаат премногу вработени кои имаат претенциозни титули.

Крајан кормилото на Deutsche Bank го презеде во јули, но банката не откри колкава е неговата плата.

Се знае само дека неговите претходните имаа годишни примања од 6,7 милиони евра.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×