Првиот ReImagine настан посветен на софтверската архитектура
Објавено на од во Teхнологија

Настанот ќе се одржи во Станица 26, со почеток во 17:30ч. Влезот е слободен.

Reimagine-header

Компанијата IT Labs на 24ти јануари го организира првото издание на ReImagine. Тема на овогодинешниот настан ReImagine: Architecture Unleashed е софтверска архитектура, како една од најактуелните теми во ИТ индустријата во моментов.

Предавачи на првото издание на ReImagine: Architecture Unleashed ќе бидат Илија Мишов, ко-основач на IT Labs и Благој Јанев,технички директор на IT Labs а честа да биде главен говорник на ова прво издание на ReImagine ја има Јуџин Ковшиловски, технички директор на EnterpriseAlumni и поранешен технички директор на GoDaddy/Media Temple.

По завршувањето на официјалниот дел во рамки на кои е предвидена и панел дискусија, следи неформален дел во кој за убавата атмосфера ќе се погрижи рок бенд.

Подетално за агендата на настанот и темите на предавачите можете да прочитате на следниов линк.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×