Путин до Вучиќ: Следам се што работите, спремен сум да помогнам
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Претседателите на Србија и на Русија, Александар Вучиќ и Владимир Путин, денеска се договориле до крајот на годината да се состанат во Москва за да разменат ставови за најважните ставови, а особено за Косово.
пучичСпоред соопштението од српскиот Претседателски кабинет, Путин во разговорот му порачал на Вучиќ дека „следи се што работи и дека добро ја разбира сложената ситуација во која се наоѓа Србија, како и дека е подготвен да помогне“.
Вучиќ му се заблагодарил на претседателот Путин за развојот на српско-руските односи и изразил благодарност за зборовите на поддршката за зачувување на територијалниот интегритет и суверенитет на Србија, што му ги пренел министерот Сергеј Лавров, на неодамнешната средба во Њујорк.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×