Qatar Airways по петти пат е изгласан за најдобра авиокомпанија во светот
Објавено на од во Компании
Qatar Airways по петти пат е изгласан за најдобра авиокомпанија во светот, според ранг-листата Skytrax.
Qatar_Mykonos_1Листата на најдобрите авиокомпании беше објавена на Парискиот авионски саем во вторникот, при што Катар ја освои и наградата за најдобра бизнис класа на светот, најдобро место за бизнис седиште во светот и најдобра авиокомпанија во земјите од Блискиот Исток. Singapore Airlines го зазеде второто место, со ANA All Nippon Airways, Cathay Pacific и Emirates заокружувајќи ги првите пет.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×