Работно биро за 2015-та година
Објавено на од во hi-tech & business

Динамичкото touchscreen биро ќе го промени начинот на кој луѓето ќе работат. За прв пат, материјални објекти ќе можат да се користат и да комуницираат со екранот на допир. Овие предмети ќе можат да отклучуваат нови функции, како devices за пренос на датотеки, споделување на … Сите интеракции прикажани во ова видео, се прават со реалните посточеки предмети врз Ideum multitouch биро со стандарден 46” 3М multitouch екран. Овој експериментален софтвер е развиена од страна на фирмата Ideum. Дознајте повеќе на http://www.ideum.com и http://gestureworks.com

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×