Растат тензиите околу Венецуела, САД испраќаат воен медицински брод
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Во екот на политичките тензии со Венецуела, САД планираат да испратат воен медицински брод во регионот, што е последен знак за вмешаноста на Пентагон во политичката криза во таа земја, велат неименувани американски официјални претставници.
vene zu elaСе наведува дека САД денеска планираат да го објават можното заминување на бродот во водите на Венецуела и дека се уште не е одредено, кои земји во регионот ќе ги посети американскиот медицински брод. Минатата година американски санитетски брод  „УСНС Комфорт“ се грижеше за бегалците од Венецуела и други, додека застануваше во Колумбија, Перу, Еквадор и Хондурас.
Јужната команда на американската војска, која ги надгледува американските единици во Латинска Америка, не го коментираше учеството на воен медицински брод во тој регион.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×