Разединета ЕУ не би била пожелен партнер за САД
Објавено на од во Политика

Разединета ЕУ би била помалку пожелен партнер за САД. Ова го изјави амбасадорот на САД во Србија, Кајл Скoт на Копаоник Бизнис форумот.

US_CG_Kyle-R.-Scott-34

Кајл Скот, амбасадор на САД во Србија

„Можеби е ова иронија за некој, но Америка беше најголем поддржувач на ЕУ интеграцијата. Веруваме дека силата помага да се изгради просперитетна, посилна заедница и дека тоа води кон мир во светот. Унијата ја трансформираше Европа на подобро, и ние тоа го поздравуваме“, рече Скoт и додаде дека САД се соочува со бројни предизвици како пораст на екстремистичката идеологија, ситуацијата со Русија, терористичките активности ширум светот…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×