Разрешен заменик генералниот директор на „Халкбанк“
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Заменик генералниот директор на турската Халкбанк,  Еркан Каламџи,  одговорен за управување со активи и пасиви на банката како и за меѓународни банкарски трансакции, е отстранет од должност.
халкНе е јасно зошто е разрешен од функција Еркан Каламџи кој ја презеде таа должност во февруари, јавуваат западни медиуми.
Халкбанк е третата по големина банка во државата по состојба со активи. Каламџи во август лани поднесе оставка од функција во централната банка по што стана член на бордот на Турската банка за развој.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×