Ребалансот на буџетот на владина седница
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Владата на денешната 13-та седница расправа за ребаланс на Буџетот за 2017, соопштија од Владата.

„Согласно предложениот дневен ред, Владата ќе расправа по предлогот за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година и предлог Законот за дополнување на Законот за извршување на Буџетот на Република Македонија, а ќе ја разгледа и Информацијата за мерките коишто се однесуваат на одржливите енергетски системи кои произлегуваат од Повелбата за одржливост“, се наведува во соопштението.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×